Montessori mavo/havo
Op onze mavo/havo merk je direct wat montessori-onderwijs zo bijzonder maakt! Open en transparante leerplekken, werkplaatsen en studieruimtes waar leren, doen en elkaar inspireren hand in hand gaan. Hier komt het montessoriprincipe van hoofd, hart en handen goed tot zijn recht.
Leerlingen leren van elkaar en projecturen worden zo ingericht dat theorie verbonden is aan praktische opdrachten. Vakoverstijgend leren noemen we dat.
De mavo/havo-locatie is ingericht als een energieke, open en actieve omgeving. Leerlingen krijgen hier les en kunnen hier – onder begeleiding – werken tot 16.40 uur.
De programma’s op onze beide locaties zijn zo ingericht dat leerlingen makkelijk kunnen doorstromen: tussentijds of na het behalen van hun diploma.
Verbinding met de Nassau Bredastraat
De programma’s op de Nassau Bredastraat en de Neuhuyskade zijn zo ingericht dat het mogelijk is om van de ene naar de andere locatie door te stromen, zowel tussentijds als na het behalen van het diploma. . Zo zijn er op beide locaties instructie- en begeleidingsuren, werken we op beide locaties met de digitale ontwikkelmap, heb jeeen eigen coach en volg je met de leerlingen van beide locaties samen de masters.
Doorstromen van de ene naar de andere locatie is mogelijk, zowel tussentijds als na het behalen van het diploma.
Het gebouw
Op de Neuhuyskade zijn er leerpleinen waarop je aan de slag kunt in kleine of grotere groepen. Op deze manier kunnen we projectonderwijs in het gebouw mogelijk maken. Daarnaast zijn er kleinere instructieruimtes voor klassikale lessen.
Projecturen
Naast de instructie- en begeleidingsuren bieden we op de Neuhuyskade projectonderwijs aan. Binnen het projectonderwijs leren de leerlingen actief, zowel binnen als buiten de school. De projecten bevorderen zelfwerkzaamheid. In het project worden vakken verbonden en is er een combinatie van theorie en praktijk. Dit verhoogt de motivatie! Elk project wordt afgerond met een reflectie als stimulans tot verder leren!
Leren op je eigen niveau
Op de Neuhuyskade bieden we een mavo- en een havoleerlijn aan. Op grond van het advies van de basisschool wordt een leerling ingedeeld op een startniveau. Tijdens het jaar is het mogelijk om van niveau te wisselen. Dit gebeurt in overleg met de coach, de ouders en de teamleider.